تحقیق درباره حسابداری و حسابرسی در بانک

تحقیق درباره حسابداری و حسابرسی در بانک

تحقیق-درباره-حسابداری-و-حسابرسی-در-بانکلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 26 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
‏به کمک همه مراحلی که قبلا گفتیم می توانیم به یک مدیریت عالی برسیم و در یک سطح دیگر، این بدین معنی است که نباید شرکت مو‏ر‏د نظر تمام هزینه خود را صرف مدیریت بکند. مخصوصا در موا‏ر‏د خاص، به عنوان مثال مسا‏ئل ریشه گرفته از امنیت بیگانگان. که در اینجا باید بسیار توجه داشت و به طور روزانه همه مسائل را برررسی کرد.
‏یکی از سطوح دیگر، این است که یک فروشنده مناسب برای ارائه محصولاتمان انتخاب کنیم. به عنوان مثال یک فرشنده در آخر هفته با مراجعه افراد فامیل به شرکت محصولات را بدون پول به آنها ارائه می دهد و در اینجا باید کنترل لازم را در این زمینه داشت تا از وقوع چنین مواردی جلوگیری کرد.
‏درنتیجه با استفاده از کلیه ی برچسبها و مارکتهای الکتریکی ‏د‏ر کت های چرمی می توان به طور غیرمستقیم کنترلی بر روز محصولات داشت و بدین طریق رضایت مشتریان را هم فراهم می کند.
‏این دستگاه ها باعث ایجاد کنترل 2 مورد خاص می شود هم بافت کنترل اجرایی و هم کنترل حساب ها و دخل و خرج می شود.
2
‏کنترل های اجرایی :
‏که شامل سازماندهی طرح های مختلف ( به عنوان مثال، تنظیم یک حساب‏ سازماندهی شده ‏تا ‏در خصوص ارائه گزارشات ) و در همه روش ها و شیوه های اجرایی مدیریت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
‏مثال هایی نیز در خصوص مراحل بودجه بندی و برآورد هزینه ارائه شده است و گزارشاتی نیز در خصوص حساب های مشتریان داشته باشند.
‏2-‏کنترل حساب ها و دخل و تصرف
‏که شامل روش ها و مراحلی است که نقل و انتقال وجه چ‏ک‏ ها باشد و …
‏همه حساب ‏ها ر‏سیدگی کند. با کنترل صحیح حساب ها می توان راندمان کار را بالا برد و باعث کاهش خطاها تا حداقل مقدارشان می شود و همین طور خطاها را هم کاهش ‏ ‏می دهد.
‏ما کنترلمان را به روی حساب های ورودی متمرکز می کنیم که باید بر روی موضوعات زیر نیز تمرکز داشته باشیم.
‏1-‏ ‏دادو ستدهای معمولی که انجام می شود احتیاج به یک مدیریت خاص در این زمینه دارد.
‏2-‏ ‏ثبت و ضبط کردن همه داد و ستدها که انجام می شود و چک کردن آنها، هیچ معامله ای نباید فراموش شود.
‏3-‏ ‏محافظت کردن : همه این عملکردهای معاملاتی را باید نزد خودت‏ا‏ن حفظ کنید.
‏4-‏ ‏تطبیق دادن و برابر اصل کردن : همه مدارک ضبط شده باید با دیگر مدارک ثبت شده تطبیق داشته باشد همین طور از لحاظ پولی و غیره که این به شما کمک خواهد کرد تا کنترل کاملی بر دیگر مسائل حاشیه ای داشته باشید.
‏5-‏ ‏ارزشیابی کردن و قیمت گذاری : مقادیر ثبت شده بالا همه کمک می کند جهت ارزش گذاشتن بر روی اجناس مختلف.
4
‏سه موضوع اول، داد و ستدها و معاملات، ثبت کردن آنها، و محافظت ک‏ر‏دن از آنها، مربوط به کارهایی می باشد که با کمک سیستم انجام می شود و هدف از انجام این سه مرحله، جلوگیری ا‏ز ایجاد خطا و کسر بودجه می شود.
‏و ‏ششمین مورد را نیز باید به این 5 مورد اضافه کنیم. آنها هم بالا برده بازده و راندمان کاری می باشد.
‏مدیران باید شناسایی کنند این سیستم ها را تا به نتایج مثبتی در این خصوص نائل شوند (بازده بارزگانی) و یک علت آن جلوگیری از ایجاد خطا و نقص در حساب ها می شود.
‏سیستم حسابداری
‏در سیستم حسابداری اولین ‏تعریفی‏ که لازم و ضروری به نظر می آید این است که ابزار و تجهیزاتی است که به صورت روزانه وقایع مالی و وضعیت مالی را چک می کند این سیستم خود باید حساب‏ ‏های ورودی و خروجی را به صورت روزانه بررسی کند.
‏در بخش 3 و 4 یک بازنگری کلی در خصوص سیستم حسا‏ب‏داری انجام دادیم و یک سری منابع را هم که د‏ر‏ مجلات مختلف بود را معرفی کردیم و آنها را برای بعضی افراد پست کردیم و درخصوص تعادل آزمایشی، قضاوت ها و گزارش های ‏مالی مطالبی را ارائه کرده بودیم. اکنون این سیستم را متمرکز می کنیم بر روی تک‏ر‏ار و پی در پی ‏بودن آن مقدار انتقال وجه که به چهار گروه عمده تقسیم می شوند.
‏تضمین ودجه
‏مبلغ دریافتی
‏خرید کالا و خدمات که شامل فهرست حقوق بگیران می باشد.
‏فروش و مقدار پولی که از فروش کالا و خدمات به دست می آید.
‏کنترل فیزیکی و حفظ کردن این مدارک و اغلب به صورت مرحله به مرحله است. به عنوان مثال : تلفن شرکت ها و کارت اعتباری شرکت ها ممکن است روزانه میلیون ها تومان هزینه صرف کنند بدون اینکه کامپیوترها و سیستم اطلاعاتی آن ها دخیل باشند.

 

دانلود فایل

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *